Sezer & Utkaner Hukuk Bürosu’nun kuruluş gayesi tecrübe, detaylı araştırma ve bilgiye dayanan hukuk hizmetini; hantallıktan uzak; hızlı ve müvekkiller için uygulanabilir kılarak sunmaktır.

Hukuk Büromuz ortakları ,büromuzun kuruluş kararını verirken, birey ve şirketlerin hukuka ulaşmakta yaşadığı güçlükleri, hukukun ülkemizde yalnızca bir kurallar bütünü olarak görülerek bu kuralların uygulamada içselleştirilemediğini, birey ve kuruluşların hukuk hizmetine ancak bir uyuşmazlık doğduğunda başvurduğunu, uyuşmazlıklara ilişkin avukatları ile yalnızca bir başlangıç ve netice paylaşım görüşmesi yapabildiklerini farketmiş ve tüm bunlara bir çözüm yaratabilme amacı ile yola çıkmıştır.

Hukuku birey ve kuruluşlar için içselleştirmek, günlük işleyişte işlevsel hale getirmek ancak avukatlar vasıtası ile mümkündür. Bu avukatlık hizmeti, bir yandan yoğun araştırma, bilgi birikimi, güncel mevzuat ve yargı kararı takibini içermeli, öte yandan ise hukukun kendine has ağdalı yapısından uzak; kişilerin kolay anlayabileceği ve uygulamaya geçirebileceği şekilde sunulmalıdır.

Bu hedefe ulaşabilmek gayesi ile kurulan Hukuk Büromuz genç ve dinamik bir kadro ile müvekkillerinin her an ulaşabileceği ve uzun sureli güven ilişkisi ile hizmet alabileceği şekilde çalışmalarını yürütmeye özen göstermektedir.

Büromuzun uygulaması müvekillerimize mevzuat hükümleri gönderip onları bu hükümler ile başbaşa bırakmak değil; bu hükümleri onlarla birlikte uygulamaya sokup her an takibini yapmak, sorunlara farklı hukuki yaklaşımlar üreterek birlikte çözüm yaratarak zaman ve fayda kazandırmaktır.

Bu yolda bizimle birlikte olan ve güven duyan tüm çözüm ortaklarımıza ve  müvekkillerimize işbirliktelikleri için sonsuz teşekkür ederiz.

Ekibimiz her ihtiyaç anında ulaşılabilir olmaya büyük özen göstermektedir.

Müvekkillerimiz ile kurduğumuz ilişkide ilk önceliğimiz güvendir.

Hukuk Büromuz sadece bilgi sunmak ile yetinmez; bilgiyi ne şekilde kullanmanız gerektiğine ilişkin detay verir ve bilginin uygulamaya geçirilmesi anında sizinle birlikte hareket eder.

Ekibimiz mevzuat takibinin yanısıra güncel yargı kararlarını aktif olarak takip eder ve sorumluluğundaki işlerde kullanır.

Hukuk Büromuzun en önemli prensiplerinden biri çözüm üretmektir. Alternatif Uyuşmazlık Çözüm yöntemleri büromuzda yoğun biçimde uygulanır.

Müvekkillerimizin tüm işleri arşivlenir ve ihtiyaç duyulduğunda müvekkile teslim edilir.

Hukuk büromuz için alınan her iş aynı önem ve özende takip edilir; dava bedeli ve dava tarafları işin takibine gösterilecek özende etkili değildir.

Tüm çalışmalarımızda gizlilik esasına yüksek hassasiyet gösterilir.

Müvekkillerimiz ile uzun sureli ilişkiler ve sürdürülebilir başarı hedeflenir.

Hukuk büromuz sosyal sorumluluk projelerine önem verir, Dünyamızı daha yaşanılır kılmak için hem büro içinde hem de ulaşabildiğimiz her türlü mecrada aktif faaliyet gösterilir.

Ekibimiz arasında kıdem esasına gore ayrım yapılmaz, tüm ekip arkadaşlarımız aynı önem ve değerde olup yalnızca uzmanlaştıkları alanlar farklılık gösterir.

Ekibimiz Dünya ve Türkiye’de olan ekonomik, politik ve bilimsel gelişmeleri takip eder, her daim güncel kalmaya özen gösterir.

Çözüm Ortaklarımız

Sezer & Utkaner Hukuk Bürosu Türkiye’ye ek olarak 4 farklı ülkede ortak hukuk büroları vasıtası ile hukuk hizmeti sunmaktadır.